O firme ASSA ABLOY

Vlastníkom značky FAB je v súčasnosti spoločnosť ASSA ABLOY, popredný svetový výrobca a dodávateľ komplexného riešenia uzamykacích dverných systémov. Spoločnosť ASSA ABLOY vznikla pred viac ako 15 rokmi zo zhruba sto päťdesiatich akvizícií rôznych spoločností v rámci celého sveta. FAB sa stal členom tejto globálnej skupiny v roku 1997. Okrem obchodnej jednotky sídliacej v Prahe patria do skupiny ASSA ABLOY Czech & Slovakia aj tri výrobné závody, ktoré vyrábajú produkty pod značkou FAB.

Výrobný závod v Rychnove nad Kněžnou vyrába cylindrické vložky, visacie, prídavné, nábytkové a priemyselné zámky, kľúče vrátane polotovarov, bezpečnostné závory a systémy generálneho a hlavného kľúča (SGHK). V rychnovskom závode sa nevyrábajú iba výrobky značky FAB, ale i produkty ďalších značiek skupiny – taliansky Corbin, dánske RUKO, francúzsky Vachette či nemecké IKON.

Továreň ročne produkuje 7 miliónov cylindrických vložiek takmer do celej Európy a je majiteľom veľkého množstva patentovo chránených riešení, ktoré neustále zvyšujú bezpečnostné štandardy. Práve obrovské skúsenosti a vysoká profesionalita rychnovského tímu urobili z tohto závodu vývojové a výrobné centrum pre európsku časť skupiny ASSA ABLOY.

V roku 2011 pribudol do skupiny ASSA ABLOY výrobný závod BERA v Loukoviciach u Třebíče, ktorý už od roku 1992 vyrába otvárače dverí, samozamykacie zámky, motorové zámky a kovania. V súčasnosti ich vyváža pod značkou FAB do celej Európy.

 

FOTOGALERIE