Rady a inšpirácie

Systém generálneho kľúča

Systém generálneho kľúča čiže SGK (predtým SGHK) poskytuje vysokú úroveň zabezpečenia a je zostavený presne podľa požiadaviek zákazníka. Princípom je, že vlastník systému má kľúč, ktorý odomkne všetky dvere v rámci tohto systému. Ďalšie kľúče, podriadené generálnemu kľúčmi, majú už obmedzený prístup len k určitým dverám.

V ponuke je mechanický či mechatronický systém.

Mechanický SGK
Označovanie FAB 3000 alebo FAB 300 je vhodný pre rozsiahlejšie projekty. Systém
spĺňa požiadavky NBÚ a je certifikovaný podľa ČSN. Výrobu kópie kľúča je možné zadať iba vo výrobnom závode alebo u distribútorskej siete FAB, ak sú vopred dohodnuté bezpečnostné pravidlá. Produkt je kompatibilný so všetkými štandardnými typmi kovaní. Cylindrickú vložku chráni proti vyhmataniu prekrytý profil a je odolná proti nedeštruktívne metóde - Bumping, špeciálne tvarovanými stavítkami a prídavnými blokovacími prvkami. Zákazník si môže zvoliť, či chce navyše systém chrániť proti odvŕtaniu pomocou vkladaných kalených oceľových prvkov.

Produkt obsahuje jednoradový systém 5 alebo 6 stavítok, počet závisí od toho, či sa jedná o FAB 300, alebo FAB 3000. V rámci SGK možno kombinovať cylindrické vložky, visiace zámky aj prídavné zámky a ďalšie výrobky značky FAB. Cylindrické vložky možno vybaviť prestupovú spojkou alebo priamo na zákazku je možné vyrobiť vložku s ozubeným kolesom s 10 alebo 12 zuby. Povrchová úprava v prevedení leštenej mosadze alebo matnom niklu.

 

Mechatronický SGK

Majiteľ mechatronického systému generálneho kľúča má práva udeliť vstupy jednotlivým osobám do konkrétnych dverí vďaka programovacej jednotke (viď. Obrázok).

FAB + CLIQ 3000 alebo FAB + CLIQ 300 je kombináciou štandardnej cylindrické vložky a modernej elektroniky. Výhodou produktu je zablokovanie stratených kľúčov, možnosť časovej voľby prístupu, zmeny práv užívateľov a histórie prístupov. Inštalácia káblov nie je nutná a tento systém je možné aplikovať aj na staršie systémy FAB.

FAB + CLIQ sa využíva pre rozsiahle uzamykacie systémy vyžadujúce maximálnu flexibilitu prístupových práv. Tento SGK možné aplikovať u zákazníkov s požiadavkami na časové obmedzenie prístupových práv, ďalej u objektov s nutnosťou okamžitého obnovenia bezpečnosti pri strate kľúča. Produkt je určený pre plánovanie nových uzamykacích systémov plne elektronických alebo kombinovaných s mechanickými zámkami.

Verzia FAB + CLIQ 3000 obsahuje v tele cylindrickej vložky 6 stavítok, teleso i bubienok je v mosadznom prevedení. Spojka je úplná nesymetrická, kľúč a cyl. vložku umožňuje nastaviť podľa priania elektronické kódovanie. A zároveň je možné pridať aj kódovanie na chrbte kľúče, tzv. HD. Druhá verzia - FAB + CLIQ 300 má rovnaké vlastnosti ako FAB + CLIQ 3000, len uzamykací systém tvorí 5 stavítok.

Zaujíma vás systém generálneho kľúča a chceli by ste si ho zaobstarať?

Môžete sa obrátiť na našich partnerov.