Rady a inšpirácie

Darujte pod stromček bezpečia

Vianočný čas sa neúprosne blíži a spolu s ním aj uvažovanie, čím tento rok potešiť svojich blízkych. Ešte než sa začnete vážne zaoberať ponožkami, župany a parfumy, pokúste načerpať inšpiráciu na eshopu FAB.

Darček pre ženy - osobné trezor

Ruku na srdce, kto z nás niekedy nechcel mať svoj vlastný trezor? Zvlášť dámy sa s malým ružovým boxom môžu byť isté, že na ich šperky sa nikto ani krivo nepozrie. Ale aj páni treba majú svoje nešpecifikovanej "poklady", po ktorých nikomu nič nie je ... taká oceľová krabice s číselníkom sa môže hodiť vždy. Komu sa nechce investovať do obrích skríň, má teraz možnosť zaobstarať si malý osobný trezor za rozumnú cenu. K dispozícii je ružová, čierna a modrá verzia, takže opevnené schovávačka môže i ladiť s izbou. Trezor má programovateľnú klávesnicu, dva bezpečnostné kľúče (pre prípad, že zabudnete kód) a skrutky na uchytenie do steny, ktoré sú už súčasťou balenia.

 

Darček pre deti - visiaci zámok, ktorý má štýl

Konec nudy u školských skriniek. Miesto robení fádnych,
štandardných "visačiek" môžete vzbudiť nejeden spýtavý pohľad zámkom v tvare futbalovej lopty, ružového srdiečka alebo striebornej kapsule, ktorá vyzerá ako zo sci-fi filmu. Všetko, čo musí vaša ratolesť držať pod zámkom, či už v škole, alebo doma, ochráni tento visiaci zámok úplne spoľahlivo. Navyše nie je potrebné sa strachovať o kľúče - tieto zámky fungujú na číselnú kombináciu, ktorú si stačí zapamätať.

 

Darček pre mužov - špionážne kukátko

Necháváte svoj byt či dom často bez dohľadu a radi by ste vedeli, kto sa k vám kedy dobýval? Kúpte si praktického "malého Veľkého brata" priamo do vašich dverí. Elektronické kukátko funguje úplne rovnako, ako to obyčajné, lenže naviac vyfotí každého, kto u vás zazvoní, a záznam uloží na bežnú SD kartu. Svoje priedomí tak môžete kontrolovať aj spätne. Kamerka je navyše vybavená nočným videním, takže vás nič nezaskočí ani v noci. Dianie predo dvermi navyše hneď vidíte na malej obrazovke, čo je praktické aj pre prípady, že doma zostane samotné dieťa. Inštalácia kukátka je nenáročná a celý prístroj beží na dve tužkové batérie.

 

Darček pre celú rodinu - bezpečnostná vložka

Cylindrická vložka vyzerá ako vcelku nezaujímavý kus kovu, ale opak je pravdou. Práve ona je totiž najdôležitejšia obranou pred najrôznejšími zlodejmi - a ak jedna vložka "drží stráž" treba už desiatky rokov, je jasné, že nestíha dobu a zlodejská páčidla a vrtáky s ňou urobia krátky proces. Nie tak s "tisíckou". Tá je vyrobená z pevnej ocele, odolná aj proti vytrhnutiu Bumping a fungovať na ňu nebude ani planžeta. Samozrejmosťou je bezpečnostná karta proti kopírovaniu kľúčov FAB1000 je taký malý terminátor, ktorého nie je radno podceňovať.

 

Darček pre prarodičia - prídavné zámky
Přemýšlíte, čo by mohlo urobiť radosť treba starším členom rodiny? Alebo máte za to, že jeden zámok jednoducho nestačí? Poobzerajte sa po prídavnom zámku! K dispozicii je niekoľko druhov - klasické a osvedčené dverné retiazky (neoceniteľné pri vyjednávaní s otravnými predajcami), modely s otočným "gombíkom" v niekoľkých prevedeniach alebo rovno masívne oceľové závory.